Dom

Zalety krycia dachu blachą

Budując swój dom, musimy zwracać uwagę na wiele elementów i sposoby ich wykonania. Bez wątpienia, jedną z największych i najbardziej istotnych części każdego budynku, jest dach. To on chroni całe wnętrze domu przed warunkami atmosferycznymi i sprawia, że czujemy się w nim komfortowo i bezpiecznie.

Materiał pokrycia dachu – co wybrać?

Wybierając materiał pokrycia dachu, mamy do wyboru wiele opcji, a jedną z najbardziej popularnych i polecanych z nich, jest pokrycie dachu blachą. Dlaczego? Jest to niewątpliwie rozwiązanie ekonomiczne i przykładowo tańsze, niż pokrycie go dachówką ceramiczną, która może być nawet dwukrotnie droższa. Dachówka blaszana jest również duża lżejsza i doskonale sprawdza się w polskich warunkach klimatycznych, gdzie mamy częste opady śniegu i deszczu. Jest to gładka powierzchnia, po której śnieg bez problemu się zsuwa, nie zalega na dachu i nie powoduje problemów i zagrożenia. Blachodachówki są również rozwiązaniem bardzo estetycznym, występują one w wielu opcjach kolorystycznych, więc możemy dobrać je idealnie wedle swoich upodobań. Są one również szybkie w montażu i lekkie, w przypadku montażu, ważny jest wybór profesjonalnej ekipy oferującej dekarstwo Szczecin. Łatwy i sprawny montaż po raz kolejny wskazuje na zalety ekonomiczne oraz ergonomiczne tego materiału.

Wielką zaletą jest również jego trwałość, niestraszne są mu różne warunki atmosferyczne. Blacha jako pokrycie dachu jest to również materiał bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Nie posiada skomplikowanej, chropowatej struktury. Taki dach wystarczy tak naprawdę myć wodą pod ciśnieniem, ewentualnie przy użyciu płynu i miękkiej szczotki. Nie należy używać ostrzejszej szczotki ani szorować powierzchni zbyt nadgorliwie, jeśli chcemy uniknąć zadrapań.

Obecnie blachodachówki są wizualnie niezwykle zbliżone do tradycyjnych dachówek, a jak już zostało wspomniane, są materiałem dużo tańszym, lżejszym i łatwiejszym w montażu, a także utrzymaniu go w odpowiedniej jakości i czystości przez długie lata. Budując dom, warto więc postawić na sprawdzone, ekonomiczne i równocześnie estetyczne rozwiązanie, jakim jest pokrycia dachu blachą. Oczywiście, jak z każdym etapem budowania domu, również przy dachu, należy korzystać z usług profesjonalistów oferujących usługi dekarskie Szczecin. Dzięki podjęciu współpracy z profesjonalistami unikniemy stresów i problemów podczas budowy czy remontu.

Jeśli jesteśmy bardziej wymagającymi osobami, możemy postawić na blachodachówkę, stworzoną z wysokogatunkowych materiałów lub blachę trapezową. Blachy trapezowe są grubsze od blachodachówki, wyróżniają się również niższym kosztem zakupu. Dzięki swojej grubości są bardziej odporne na grad, śnieg i uszkodzenia mechaniczne.

Similar Posts