Biznes Blog Dom

Odporne na uszkodzenia oświetlenie LED

Dioda elektroluminescencyjna LED to półprzewodnikowe urządzenie oświetleniowe, które wykorzystuje materiały półprzewodnikowe zamiast żarników lub gazu neonowego.

Światło LED istnieje jako niewielki układ scalony zamknięty w obudowie z żywicy epoksydowej, dzięki czemu diody LED są znacznie bardziej wytrzymałe niż tradycyjne żarówki lub świetlówki. Diody LED są odporne na wstrząsy, wibracje i ekstremalne temperatury, ponieważ nie posiadają tych samych delikatnych elementów, których używają inne światła, takich jak szkło i żarniki. Światła LED wykonane są z nietoksycznych materiałów. Z kolei lampy fluorescencyjne wykorzystują rtęć, która stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi oraz środowiska. Diody LED w rzeczywistości nadają się do recyklingu i są uważane za ekologiczne oraz przyjazne dla środowiska. Światła LED występują w różnych kolorach podstawowych, takich jak czerwony, zielony, niebieski i żółty. Ponadto diody LED można łączyć ze sobą, aby uzyskać miliony różnych oszałamiających opcji kolorystycznych, przykładowo w lampkach choinkowych lub taśmach LED.

Tradycyjne żarówki wykorzystują filtry do tworzenia kolorów, co czyni je wyjątkowo nieefektywnymi.

Pomimo oszczędności kosztów i trwałości, poprawa bezpieczeństwa może być najważniejszą cechą diod LED. Żarówki LED generują praktycznie zerowe ciepło. Oznacza to, że są bezpieczne i chłodne w dotyku. Diody LED można pozostawić włączone na wiele godzin bez incydentów i konsekwencji, jeśli zostaną przypadkowo dotknięte. Żarowe lampy wydalają jako ciepło 90 procent zużywanej energii, przez co żarówki takie są bardzo gorące w dotyku. Diody LED są powszechnie używane w wielu różnych zastosowaniach. Do montażu takiego oświetlenia przydadzą się profile aluminiowe do led. Ponieważ jednak diody LED są skupionymi światłami, sprawdzają się w wielu konkretnych zadaniach oświetlenia mieszkaniowego i biznesowego, takich jak lampy biurkowe, lampki do czytania, lampki nocne, lampy bezpieczeństwa, lampy punktowe, lampy akcentujące i oświetlenie do oznakowania dróg. Diody LED można bez problemów cyklicznie włączać się i wyłączać i nie spowoduje to ich awarii lub wcześniejszego wypalenia.

Similar Posts