Blog

Pobyt w spa to doskonały prezent dla bliskiej osoby

Z pewności bon do spa lub też salonu kosmetycznego to świetny pomysł na podarunek dla kogoś nam bliskiego.

W SPA wykonuje się różnego rodzaju zabiegi odmładzające które, realizowane są na kilka sposobów. Już w starożytności stosowano naturalne zabiegi upiększające mające na celu zapobieganie pojawianiu się zmarszczek lub likwidację już istniejących. Inaczej jest dzisiaj, kiedy to możliwe są bardzo skuteczne zabiegi na cerę z wykorzystaniem na przykład lasera. Przykładem jest foto odmładzanie, jeden ze skuteczniejszych zabiegów. Już po pierwszej sesji zmiany w wyglądzie skóry są dosyć mocno zauważalne. Powszechnie wiadomym jest, że aktywność ruchowa korzystnie wpływa na stan zdrowia i samopoczucia. Bardzo popularną formą aktywności ruchowej w ostatnim czasie stał się fitness. A jest to pewien rodzaj gimnastyki i uprawia się ją w celu poprawy i utrzymania zdrowia całego ciała. W fitnessie mówi się o wielu rodzajach aktywności fizycznej. Każdy może robić to, co go zainteresuje. I tak na przykład idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią wodę jest aqua aerobic. Charakteryzuje się tym, że jest bezpieczny, przynosi duże efekty, a także wiele przyjemności. W wodzie, za sprawą działających sił wyporu, wykonywanie ćwiczeń jest nieco ułatwione, gdyż ciężar ciała zostaje pozornie zmniejszony. Odciążane zostają stawy oraz kręgosłup, dlatego wszelkiego rodzaju aktywność w wodzie zaleca się osobom ze schorzeniami kręgosłupa, a także praca mięśni utrzymujących pionową postawę ciała jest zmniejszona.

Dzięki temu w aqua aerobicu, podczas wykonywania ruchów przez dłuższy okres czasu nie męczymy się tak bardzo jak na lądzie.

Korzyści płynące z tego typu aktywności ruchowej to zwiększanie wytrzymałości mięśni, podnoszenie ogólnej sprawności, przyspieszenie procesu usuwania toksyn z organizmu, skuteczna walka z cellulitem, a także ujędrnianie i uelastycznianie skóry. Aqua aerobic jest bardzo często oferowany w ośrodkach SPA. Jeżeli chcesz wybrać coś ciekawego poczytaj o prezentach na Moment.pl.

Similar Posts