Blog

Pozbądź się astmy dzięki tym pomocnym wskazówkom

Astma jest stanem, który może być kaleką w życiu osób cierpiących na nią.

Może poważnie ograniczać ich aktywność fizyczną i powodować przerażające ataki, które czasami wymagają pomocy w nagłych wypadkach. Jednak poznając przyczyny, objawy i sposoby leczenia astmy, rzeczywiście można sobie z nią poradzić. Skorzystaj ze wskazówek zawartych w tym artykule, aby zminimalizować wpływ astmy na Twoje życie.Świetną wskazówką, która może pomóc w przezwyciężeniu ataku astmy, jest spróbowanie wypicia kilku filiżanek kawy. Kawa może pomóc w ataku astmy, ponieważ kofeina otwiera drogi oddechowe. Z otwartymi drogami oddechowymi będziesz w stanie oddychać znacznie lepiej.Dowiedz się, jak rozpoznać astmę, aby móc ją leczyć. Kiedy masz astmę, zwykle masz trudności z oddychaniem i czujesz, że twoja klatka piersiowa staje się ciasna. Astmie często towarzyszy kaszel i świszczący oddech. Jeśli doświadczasz różnych objawów, możesz mieć inną chorobę, która wymaga więcej pomocy medycznej.Jeśli masz przykry kaszel, który nie ustępuje, zapytaj lekarza, czy może to być związane z astmą. Astma może wywołać zarówno kaszel, jak i zapalenie oskrzeli. Leczenie zapalenia oskrzeli wywołującego astmę różni się od leczenia normalnego kaszlu, a ustalenie, czy astma jest częścią problemu, pomoże szybko uzyskać ulgę w kaszlu.Porozmawiaj z lekarzem o przyjmowaniu inhibitora leukotrienów, jeśli masz astmę. Inhibitory leukotrienów blokują działanie leukotrienów. Leukotrien, substancja chemiczna, może powodować ataki astmy, wywołując stan zapalny. Przyjmowanie inhibitora blokuje receptory, z którymi normalnie oddziałują leukotrieny, i sprawia, że ​​gardło jest mniej podatne na stany zapalne i podatne na ataki.Utrzymuj poziom stresu na jak najniższym poziomie. Wraz ze wzrostem poziomu lęku z powodu codziennych problemów, pojawiają się również objawy astmy. Jeśli kilka razy dziennie doświadczasz świszczącego oddechu i kaszlu, rozważ techniki łagodzenia stresu, takie jak regularne ćwiczenia oraz ćwiczenia rozciągające i oddechowe. Pozbądź się astmy dzięki tym pomocnym wskazówkom

Upewnij się również, że masz wystarczająco dużo snu, aby poradzić sobie ze stresem codziennego życia.Stwórz i postępuj zgodnie z pisemnym planem działania na astmę.

Plan ten powinien obejmować wszystkie leki na astmę, w tym inhalatory ratunkowe, dawki i czas ich przyjmowania. Posiadanie pisemnego planu ułatwia realizację planu leczenia, co zapewnia lepszą kontrolę astmy.Skoncentruj się na technikach oddychania, aby lepiej radzić sobie z astmą. Możesz zauważyć, że oddychasz szybko, ale płytko, ponieważ wydaje się, że nie możesz wpuścić wystarczającej ilości powietrza do płuc. Skoncentruj się na robieniu głębokich oddechów przez przeponę, aby zmaksymalizować ilość otrzymywanego tlenu i zmniejszyć nagły stan zapalny spowodowany atakiem astmy.Wiele osób cierpiących na astmę ma również alergie. Te alergie mogą wywoływać objawy astmy. Niektóre typowe alergeny to sierść zwierząt, roztocza, pleśnie i pyłki. Jeśli masz alergię, możesz udać się do lekarza, który poinformuje Cię dokładnie, na co jesteś uczulony i pomoże Ci znaleźć sposoby na uniknięcie tego.Osuszacz może pomóc złagodzić objawy astmy. Najwilgotniejsza pora roku to zazwyczaj sezon, w którym występuje najgorsze zaostrzenie astmy. Osuszacz może sprawić, że Twój dom stanie się przyjemnym schronieniem przed sezonowymi czynnikami wywołującymi astmę. Suche powietrze ułatwia oddychanie choremu na astmę. Przed użyciem należy zawsze upewnić się, że używany osuszacz – podobnie jak wszystkie urządzenia do uzdatniania powietrza – jest czysty.Astma jest niewygodna, ale może być również niebezpieczna dla osób, na które ma wpływ. Dla niektórych nakłada to znaczne ograniczenia na rodzaje działań, w które mogą się angażować. Jednak biorąc sobie do serca wskazówki i porady zawarte w tym artykule, możesz odzyskać jakość swojego życia.

Similar Posts