Blog Zdrowie

Jak odzyskać młody i zdrowy wygląd?

Tak niewiele wystarczy by mieć piękne i zadbane włosy, należy tylko poddać się skutecznej metodzie, jaką jest zagęszczanie włosów.

Metoda ta nie jest bolesna, ponieważ polega na doczepieniu do naszych włosów włosa naturalnego lub sztucznego, który jest przyczepiony do silikonowych gumek, w kolorze naszej skóry. Gumki zostają zgrzane z włosem i nie ma po nich śladu. Z pewnością zagęszczanie włosów polecane jest szczególnie, dla osób którym bardzo wypadają włosy lub nastąpiła prawie całkowita utrata włosów. Nie powinniśmy mieć obaw co do zabiegu, jakim jest zagęszczanie włosów, ponieważ są bezpieczne w noszeniu, w każdej sytuacji. Możemy w nich spać, kąpać się i uprawiać wszelkie sporty. Wypadanie włosów zarówno u kobiet jak i u mężczyzn odbywa się w inny sposób. Ważnym czynnikiem odpowiadającym za wypadanie włosów u mężczyzn jest hormon tzw. androgen. Ma on niekorzystny wpływ na mieszki włosowe i powoduje wypadnięcie włosa, w którego miejscu nie wyrasta nowy lub wyrasta słabszy. U kobiet wypadanie włosów powodują zmiany hormonalne.

U kobiet występuje łysienie androgenowe, pojawiające się na czubku głowy i w zaokrągleniach.

U mężczyzn wypadanie włosów przebiega w inny sposób niż u kobiet, mowa o całym obszarze, z którego wypadają włosy. Istnieje obecnie wiele metod, które pozwalają na wypełnianie zmarszczek czy powiększanie piersi lub ust – takie zabiegi niestety najczęściej wiążą się z ingerencją chirurgiczną, która dla ciała jest już silnym obciążeniem. Jednak istnieją substancje, które dzięki swojemu składowi nie wpływają negatywnie na stan skóry i nie powodują od razu reakcji alergicznych – substancją taką jest kwas hialuronowy, który znajduje się również naturalnie w organizmie ludzkim. Zabiegi wykonywane takim kwasem są jednak nietrwałe, ze względu na to, że jest on z czasem wchłaniany do wnętrza skóry – dlatego właśnie należy zabiegi, gdzie używany jest kwas hialuronowy, powtarzać. Obecnie tego rodzaju zabiegi są bardzo popualrne więcej informacji znajdziemy na stronie www.medestetic.com.pl/kwas-hialuronowy/, firma specjalizuje się w profesjonalnej medycynie estetycznej.

Similar Posts