Blog

Balustrady schodowe i do zastosowania na zewnątrz

Balustrady szklane stają się w ostatnim czasie popularnym elementem wystroju domów oraz nieruchomości komercyjnych.

Balustrady zewnętrzne mogą być również wykonane ze szkła, co pozwala na decyzje architektoniczne, które nie były dostępne w przeszłości. Poręcze zewnętrzne można bezproblemowo zintegrować z balkonami po klatkę schodową, przy czym tylko minimalne konstrukcje ze stali nierdzewnej zakotwiczają szklane panele balustrady.

Balustrady schodowe i do zastosowania na zewnątrz

Schody i balustrady na zamówienie z różnych materiałów

Szklane balustrady są również bardzo łatwe w utrzymaniu i czyszczeniu, co czyni je doskonałym wyborem, jeśli szukamy długiej trwałości. Niezależnie od przestrzeni, wewnątrz i na zewnątrz, możesz wybrać szklane elementy konstrukcyjne, które nie zajmując tak dużo miejsca, jak inne rozwiązania. Dodatkowo szkło pozwala na swobodny przepływ światła, optycznie powiększajac i rozjaśniając pomieszczenia.

Z technicznego punktu widzenia balustrady szklane można zaprojektować w dowolnym kształcie i rozmiarze, co daje ogromną elastyczność projektową. Jeśli masz małe dzieci lub zwierzęta, bezramowe balustrady całoszklane są bezpieczniejsze niż tradycyjne rozwiązania, ponieważ można je skonstruować tak, aby nie było niebezpiecznych szczelin, w których można utknąć, lub po których można się wspinać. Rodzaj szkła używanego do produkcji balustrad jest niezwykle mocny i sprężysty, więc pęknięcie jest bardzo mało prawdopodobne.

W przeciwieństwie do balustrad drewnianych czy metalowych, szkło nie wymaga zabezpieczania i zabiegów konserwacyjnych, jest łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu. Trwałość samego szkła stanowi wartość dodaną do każdej nieruchomości, ale ma też dodatkową zaletę polegającą na ochronie przed deszczem, wiatrem i śniegiem innych konstrukcji, takich jak tarasy i balkony. Wreszcie, szkło dodane już po zaprojektowaniu budynku nie umniejsza pierwotnej wizji architekta, nie zasłania elewacji ani widoku na okolicę. Odwiedź stronę https://tierspol.pl, jeśli szukasz odpowiedniego projektu balustrady czy klarki schodowej dla swojej nieruchomości, dostępne są rozwiązania z różnych materiałów, jak szkło, drewno, aluminium czy stal nierdzewna.

Similar Posts