Finanse

Gdzie najlepiej jest ubiegać się o pożyczkę

Decyzja czy brać pożyczkę lub kredyt gotówkowy w banku, czy może lepiej w niezależnej instytucji finansowej, nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Wyraźne różnice, jakie się pojawiają, to przede wszystkim fakt, iż kryteria banku będą dużo bardziej restrykcyjne. Do banku należy się udać i złożyć wniosek o przyznanie kredytu oraz wiele innych dokumentów. Kredyt gotówkowy w banku będzie również zobowiązaniem długoterminowym. Wybierając kredyt gotówkowy w banku nie liczmy na stały dostęp do gotówki, lecz na comiesięczne zobowiązanie ze względu na konieczność spłacania rat kredytu.

Gdzie najlepiej jest ubiegać się o pożyczkę

Na co można przeznaczyć kredyt gotówkowy dla firm?

Możemy również starać się w banku czy innej instytucji finansowej o kredyt gotówkowy nawet bez zdolności kredytowej. Taki kredyt gotówkowy jest nie tylko prosty, ale też szybki do otrzymania. Jest on bowiem przeznaczony na bieżące nagłe potrzeby, jakie wynikają z codziennego funkcjonowania firmy, która czasem może stracić płynność finansową, nie może spłacić swoich zobowiązań. Bardzo częstym kredytem jest kredyt konsumpcyjny. Są to stosunkowo niskie kwoty, najwyższa kwota dochodzi do dwóch tysięcy złotych. Tego rodzaju kredyty są to kredyty bez zaświadczeń, dlatego, że są one stosunkowo proste do spłacenia i wystarczy mieć jakikolwiek dochód.

Bardzo podobny do takiego kredytu jest też szybki kredyt przez internet. Jest to kredyt niezwykle łatwo dostępny, jednak posiada pewne warunki jego otrzymania. Pierwszą rzeczą jest posiadanie własnego konta internetowego, na który wpłyną pieniądze. Kolejna rzecz to taka, że dostaniemy kredyt w wysokości do 4000 zł. Jest to coś w rodzaju debetu na koncie. Nie podpisujemy żadnej umowy, ponieważ wszystko dzieje się w ramach naszego konta. Jedynym dokumentem, jaki trafia do banku, jest wniosek o kredyt, a dokładnie o debet. Pieniądze dostajemy w ciągu kilku minut na konto.

Z pewnością kredyt gotówkowy dla firm to szansa na rozwój, jak i szybką spłatę zobowiązań finansowych, czy pozbycie się zadłużenia. Są jednak sytuacje, w których nie chcemy brać kredytu, a dodatkowa gotówka jest nam niezbędna. Często żeby wziąć jakikolwiek kredyt musimy mieć rachunek w danym banku. Jednak w takich przypadkach z pomocą przychodzą nam firmy udzielające pożyczek gotówkowych. W takich placówkach nie musimy mieć rachunku. Tego rodzaju firmy funkcjonują na innych zasadach niż banki.

Similar Posts