Dom

Jaki typ prowadnicy wybrać do swojego zastosowania?

Prowadnice do szuflad teleskopowo wysuwają się z pozycji zamkniętej do pozycji dłuższej, otwartej.

Są niewidoczne, ale każdego dnia ułatwiają nam życie pozwalając na sprawne otwieranie i zamykanie szuflad w szafkach i innych meblach. Czy to w kuchni, sypialni czy w warsztacie, prowadnice teleskopowe pozwalają nam otwierać i zamykać szuflady. Tego typu prowadnice stosowane są najczęściej, gdy wymagany jest dostęp do całej zawartości szuflady.

Jaki typ prowadnicy wybrać do swojego zastosowania?

Niedrogie prowadnice do szuflad

Prowadnice wykorzystywane są nie tylko przy produkcji nowych mebli, ale również idealnie nadają się do modernizacji starszych typów szafek, biurek czy komód. Prowadnice do szuflad są dostępne w szerokiej gamie rozmiarów i przedziałów cenowych. Ważne jest, aby wiedzieć, co należy wziąć pod uwagę wybierając prowadnicę do konkretnego zastosowania. W zależności od obszaru zastosowania znajdziemy prowadnice o różnych funkcjach.

Aby szuflady, drzwiczki meblowe i klapy mogły się delikatnie i cicho domykać, zostały wyposażone w system cichego domykania. Jest to technologia tłumienia, która najpierw hamuje drzwi i szuflady, a następnie automatycznie je zamyka, zapobiega to ich zatrzaśnięciu. Są często używane w środowiskach wrażliwych na hałas, takich jak szpitale lub biblioteki, lub w zastosowaniach związanych z wrażliwymi obiektami, takimi jak archiwa. Mechanizm prowadnic z cichym domykiem składa się ze sprężyny i amortyzatora. Po otwarciu szuflady lub drzwiczek z cichym domykaniem sprężyna jest napinana, a amortyzacja wydłuża się. Podczas zamykania amortyzacja zapewnia, że proces ten przebiega powoli i że drzwi lub szuflada nie zatrzasną się w niekontrolowany sposób.

Znajdziemy również samozamykające się prowadnice szuflad, gdzie sprężyna zapewnia automatyczne zamykanie szuflady na kilka ostatnich centymetrów. Szuflady i fronty mebli bez widocznego uchwytu są atrakcyjne dla oka, praktyczne w użyciu i zyskują coraz większą popularność. Takie rozwiązanie oferują prowadnice do szuflad z pełnym wysuwem i z funkcją push-to-open. Wystarczy lekkie dotknięcie, a drzwiczki meblowe lub szuflady lekko się odchylą, dzięki czemu drzwi bez uchwytów można łatwo uchwycić i wygodnie otworzyć.

Similar Posts