Blog

Spraw, by Twój ogród rozkwitł dzięki tym wskazówkom

Utrzymanie zadbanego i pięknego ogrodu może wydawać się trudnym zadaniem, ale jeśli znasz właściwe ruchy, jest to łatwiejsze niż myślisz.

W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, jak dbać o szczęście i zdrowie Twojego ogrodu. Przy odpowiedniej wiedzy Twój ogród będzie najlepszy w całej okolicy!Nie przesadzaj swoich produktów. Jeśli posadzisz więcej określonej odmiany, niż możesz użyć, przechowywać i rozdać, po prostu pójdzie na marne. Zaplanuj swój ogród tak, abyś miał wystarczająco dużo, bez sadzenia tak dużo, że twoje wysiłki po prostu zostaną wyrzucone lub gniją na winorośli.Pierwszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby odeprzeć szkodniki ogrodowe, jest upewnienie się, że używasz zdrowej gleby w swoim ogrodzie. Zdrowa gleba sprzyja energicznemu wzrostowi roślin i sprawia, że ​​Twój ogród jest bardziej odporny na powszechne choroby i owady. Zdrowa, bogata gleba z mniejszą ilością chemikaliów zwiększy plony twoich roślin i zmniejszy nagromadzone sole.Unikaj mączniaka różanego. Grzyb ten atakuje wiele rodzajów róż, zwłaszcza w deszczową pogodę, kiedy dni są ciepłe, a noce chłodne. Na roślinie pojawią się małe szare lub białe plamki, tworzące filcowy puch. Końcówki strzałów są zabijane, a pąki nie otwierają się. Nie sadź róż blisko siebie – potrzebują dobrej cyrkulacji powietrza, aby uniknąć pleśni. Spryskaj wszystkie zaatakowane rośliny mydłem grzybobójczym.Użyj roztworu składającego się z połączenia alkoholu, wody i octu, aby usunąć osady soli, które mogą gromadzić się w glinianych naczyniach. Spryskaj doniczki i zetrzyj szczoteczką, najlepiej plastikową. Pozwala to na ponowne wykorzystanie tych glinianych garnków! Upewnij się jednak, że garnki są suche przed ich użyciem.Zmień swoje narzędzie ogrodowe z długim uchwytem w narzędzie pomiarowe. Spraw, by Twój ogród rozkwitł dzięki tym wskazówkom

Możesz dostać taśmę mierniczą i oznaczyć jednostki czarnym markerem permanentnym.

Działa to doskonale w przypadku narzędzi obsługiwanych drewnem. Kiedy musisz rozstawić rośliny na określoną odległość, możesz użyć domowej roboty miarki, aby zmierzyć odległość.Ogrodnictwo to nie tylko świetny sposób na hodowanie własnego jedzenia, ale możesz także wyhodować własny napój. Możesz wyhodować miętę jabłkową, aby zrobić pyszną herbatę lub łodygę rabarbaru, aby zrobić cierpką alternatywę dla lemoniady. Powinieneś także zamrozić lub zamrozić swoje jagody i owoce, aby zrobić z nich napój gazowany, cydr lub wino.Natychmiast pozbądź się wszelkich szkodników ogrodowych. Szkodniki ogrodowe, takie jak przędziorek, mrówki, mączliki i mszyce, mogą zarażać rośliny różnymi chorobami, więc jeśli zauważysz, że któraś z roślin w ogrodzie umiera lub nie rozwija się, najpierw sprawdź, czy nie ma szkodników. Aby pozbyć się szkodników ogrodowych, zainwestuj w dobry pestycyd.Aby zrobić własną miniaturową szklarnię, po prostu przykryj doniczkę starą plastikową torbą. Będzie to naśladować wilgotne środowisko, które pozwala roślinom rosnąć w szklarni. Jeśli chcesz również chronić swoją roślinę przed warunkami atmosferycznymi, zbuduj kopułę z wytrzymałego plastiku i umieść ją na roślinie.Sadź w cieniu. Wszystkie rośliny potrzebują światła, aby przetrwać, ale nie wszystkie potrzebują mocnego słońca. Rośliny pochodzące z obszarów leśnych są szczęśliwe, gdy są chronione przed promieniami słonecznymi. W zacienionym ogrodzie jest wiele roślin, w tym Hosta, Cyclamen, Foxglove, Helleborus, Japanese Anemone i Ajuga. Sadząc je, będziesz mieć całoroczny pokaz kolorów nawet w najbardziej zacienionych ogrodach.Jak wspomniano na początku artykułu, utrzymanie zdrowego i pięknego ogrodu polega na tym, co wiesz. Artykuł, który właśnie przeczytałeś, zawierał wiele wskazówek pozwalających zaoszczędzić czas, dzięki którym uzyskasz przewagę nad konkurencją. Postępuj zgodnie z podanymi radami, aby mieć najzdrowszy i najpiękniejszy ogród!

Similar Posts