Biznes

Pomysły na życie z rakiem

Jeśli chodzi o radzenie sobie z fizycznym i emocjonalnym wpływem jakiejkolwiek choroby lub schorzenia, ważne jest, aby być dobrze ukształtowanym.

Dotyczy to szczególnie raka. Oto kilka faktów, które mogą okazać się bardzo pomocne.Zbyt duża ekspozycja na słońce może powodować raka, rak skóry jest prawdopodobnie najczęstszym typem. Noś kapelusz, aby chronić twarz i zawsze stosuj filtry przeciwsłoneczne, aby zapobiegać rakowi.Myśląc o raku, ważne jest, aby poważnie traktować wykrywanie i możliwość wczesnego leczenia. Dowiedz się, jak samodzielnie zbadać siebie pod kątem raka skóry, jelita grubego, prostaty, szyjki macicy i piersi. Pamiętaj, aby regularnie przeprowadzać kontrole, aby móc wcześnie rozpocząć walkę i dać sobie najlepszą możliwą szansę.Śmiech to świetny sposób na radzenie sobie z rakiem. Wiele osób ma trudności ze znalezieniem humoru w swoim życiu po zdiagnozowaniu u nich raka, ale jeśli masz humor w swoim życiu, poczujesz się ogólnie silniejszy. Im więcej się śmiejesz, tym większe masz szanse na walkę z rakiem.Po stwierdzeniu, że masz raka, najlepiej jest utrzymywać otwarty kontakt z lekarzem i bliskimi Ci osobami, takimi jak członkowie Twojej rodziny i bliscy przyjaciele. Info Biznes - Biznesowe porady i ciekawostki

Jeśli unikasz rozmowy z nimi o swojej sytuacji i swoich uczuciach, możesz poczuć się odizolowany.Po zdiagnozowaniu raka postaraj się, aby Twoje życie było jak najbardziej normalne.

Być może będziesz musiał wprowadzić pewne zmiany, ale spójna rutyna pomoże Ci poczuć się bardziej sobą. Ponieważ twoje plany mogą wymagać zmiany w mgnieniu oka, weź każdy dzień takim, jaki nadchodzi i ciesz się nim.Depresja może mieć duży wpływ na twoje zdrowie, a ta siła jest lepiej skierowana na walkę z rakiem niż na depresję. Pozytywne nastawienie jest niezbędne do walki z rakiem, dlatego nigdy nie należy się poddawać.Znajdź pocieszenie w czymś namacalnym, a nie idealistycznym, gdy walczysz z rakiem. To świetny pomysł, aby mieć oko na nagrodę i wyobrazić sobie pełne wyzdrowienie, ale ważne jest również, abyś trzymał się wymiernych rezultatów i robił wszystko krok po kroku. Spojrzenie zbyt daleko w przyszłość może spowodować, że przeoczysz ważne kroki w procesie powrotu do zdrowia.Zrozum, że być może będziesz musiał odłożyć na bok niektóre swoje osobiste uczucia i opinie. Każdy z twoich przyjaciół i członków rodziny będzie chciał wesprzeć osobę z rakiem i nieuchronnie pojawią się spory na temat najlepszego sposobu, aby to zrobić. Utrzymuj rzeczy tak bezstresowo, jak to możliwe i cofnij się, jeśli zajdzie taka potrzeba.Unikaj anemii podczas leczenia raka, jedząc pokarmy bogate w żelazo, takie jak wątroba, zielone warzywa liściaste, melasa i soczewica. Te pokarmy podniosą poziom żelaza, umożliwiając przenoszenie krwi bogatej w tlen w całym ciele i ułatwiając chemioterapię.Istnieją internetowe kalkulatory ryzyka, których możesz użyć, aby określić, czy jesteś zagrożona rakiem piersi. Zawierają kwestionariusze, które pomagają kobietom określić, czy należą do kategorii wysokiego ryzyka zachorowania na inwazyjnego raka piersi. Nie są one w pełni dokładne, ale mogą dać ci wyobrażenie, czy jest to coś, co powinieneś omówić z lekarzem.Mamy tu po prostu nadzieję, że zrozumiesz, co zrobić, gdy ty lub ktoś, kogo kochasz, ma nieszczęście zachorować na raka. Te wskazówki nie są w żaden sposób lekarstwem na chorobę, ale dają ci lepszą pozycję do radzenia sobie z nią. Wiedza jest kluczową bronią w walce z tą poważną chorobą.

Similar Posts