Finanse

Kredyt hipoteczny na mieszkanie – poradnik

Zakup własnego mieszkania to poważna inwestycja.

Ze względu na wysokie ceny nieruchomości znaczna część Polaków decyduje się na wzięcie kredytu hipotecznego. Jest to kredyt długoterminowy (nawet do około trzydziestu lat). Bank zabezpiecza się przed potencjalnym brakiem spłaty tak zwaną hipoteką, która jest wpisana do księgi wieczystej zakupionej nieruchomości. Jeśli kredytobiorca nie będzie wywiązywał się z umowy kredytowej, instytucja finansowa ma prawo przejąć mieszkanie, a nawet wystawić je na sprzedaż. Kredyt hipoteczny to bardzo dobra opcja dla ludzi posiadających stabilność finansową i rodzinną. Wbrew pozorom ten rodzaj kredytu nie jest czymś strasznym – przy odpowiednim wyborze oferty można uzyskać korzystne warunki, które nie będą wielkim obciążeniem dla budżetu domowego. Warto dokładnie sprawdzić propozycje różnych banków; mogą się one różnić chociażby proponowaną kwotą pożyczki.

Kredyt hipoteczny na mieszkanie – poradnik

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać kredyt hipoteczny?

Zanim postanowimy skontaktować się z bankiem, należy przygotować wkład własny. Bez oszczędności nie mamy szans na otrzymanie kredytu. Najczęściej musimy sfinansować dwadzieścia procent wartości mieszkania (możliwe, że ze względu na czasy pandemii stawki się podniosą). Warto pamiętać, że przy wyznaczaniu kwoty kredytowej i decydowaniu o przyznaniu kredytu bank zwraca uwagi na naszą zdolność kredytową, zarobki, staż pracy i sytuację rodzinną. Jeśli mamy nieuregulowane sprawy finansowe, możemy otrzymać odpowiedź odmowną. Długi przekreślają możliwość wzięcia kredytu hipotecznego.

Jeśli czują się Państwo zagubieni w świecie bankowości, warto skorzystać z darmowej usługi doradztwa finansowego. Ekspert finansowy przygotuje wszelkie formalności i przeanalizuje oferty kredytów. Na stronie https://www.strzylak.pl/oferta/kredyt-hipoteczny znajdą Państwo opis działalności eksperta finansowego. Jest to ciekawa propozycja, która daje większe pole możliwości, a równocześnie pozwala zaoszczędzić czas.

Similar Posts