Motoryzacja

System zarządzania transportem TMS – jak uniknąć zagrożeń?

Systemy zarządzania transportem TMS cieszą się coraz większą popularnością wśród firm z branży TSL. Nie bez powodu. Dzięki nim można uniknąć wielu zagrożeń, z którymi muszą się mierzyć zarówno małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa.

System zarządzania transportem TMS – co to takiego?

System zarządzania transportem TMS (Transportation Management System) to innowacyjny produkt stworzony z myślą o wsparciu firm transportowych w efektywnym funkcjonowaniu. Tego typu rozwiązania z roku na rok mają coraz szersze grono zwolenników, ze względu na wiele korzyści, jakie przynoszą one przedsiębiorstwom z branży TSL. 

Systemy TMS to systemy informatyczne, które dzięki swojej modułowej budowie mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. W zależności od charakteru firmy mogą one obejmować takie funkcjonalności jak m.in. planowanie, monitorowanie i realizowanie transportu. Dzięki nim można zapewnić terminowość zleceń, optymalizację przestrzeni ładunkowej oraz redukcję pustych przejazdów. Jakość realizowanych usług z systemami TMS będzie na najwyższym poziomie, a przy tym dochody firmy znacznie wyższe. Systemy zarządzania transportem powinny być wdrożone w każdej firmie, która zajmuje się transportem, logistyką, spedycją czy dystrybucją. Świetnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie konieczne jest zarządzanie mniejszym lub większym taborem pojazdów. 

Advanced Technology Concept: Big White Semi-Truck with Cargo Trailer Drives on the Road is Transformed with Graphics and Special Effects Into Digital Twin Futuristic Concept of Autonomous Vehicle

Systemy TMS obejmują cały szereg przydatnych funkcji, które sprawią, że dotychczas wykonywane obowiązki staną się znacznie prostsze. Inwestycja w takie rozwiązanie w krótkim czasie przyniesie wymierne korzyści. 

Największe zagrożenia dla firm transportowych? Na co trzeba uważać?

Wielu właścicieli firm transportowych zastanawia się jak uniknąć zagrożeń, które mogą sprawić, że z dobrze prosperującego przedsiębiorstwa, nie pozostanie właściwie nic. Należy zaznaczyć, że branża TSL jest obarczona sporym ryzykiem, dlatego warto dobrze zaplanować jej rozwój i schemat działania. Mogą w tym pomóc systemy zarządzania transportem TMS, które wyeliminują najczęstsze problemy, z jakimi muszą mierzyć się firmy. Należą do nich przede wszystkim:

  • brak płynności finansowej,
  • uszkodzenia floty i ładunków,
  • słaba organizacja pracy,
  • ograniczony kontakt pomiędzy pracownikami,
  • puste przewozy,
  • wysokie koszty utrzymania i niskie stawki za wykonanie zlecenia,
  • nieefektywny monitoring płatności,
  • brak kierowców,
  • niepoprawna interpretacja przepisów prawa.

Dlaczego warto zainwestować w system TMS?

Systemy TMS to funkcjonalność, elastyczność i efektywność w jednym. Jest to narzędzie informatyczne, które wdrożone w firmie przyniesie jej ogromne korzyści i to w niezwykle krótkim czasie. System zarządzania transportem to gwarancja kompletności rozwiązań dla wszystkich procesów biznesowych zachodzących u klientów oraz zwiększenie efektywności pracy pracowników, zmniejszenie nakładów czasowych i finansowych poszczególnych zadań. Program dla firm transportowych – mbis.pl to jedna z najciekawszych opcji obecnie dostępnych na rynku. Posiada on wbudowany system generowania raportów, funkcjonalne narzędzia prezentacji danych, a co najważniejsze – nieograniczone możliwości w zakresie integracji z systemami telematycznymi, systemami FK i ERP oraz wieloma innymi.

Systemy TMS to rozwiązanie zarówno dla małych firm, jak i dużych korporacji. Dzięki elastyczności poszczególnych programów można je w łatwy sposób dostosować do charakteru danego przedsiębiorstwa, optymalizując tym samym koszty zakupu licencji i procesu wdrożenia. 

Similar Posts