Blog

Powiedz ser! Wskazówki dotyczące fotografii dla wszystkich poziomów umiejętności

Fotografia może wydawać się bardzo skomplikowana i zaangażowana, ale jeśli wiesz, co robisz, może to być bardzo ekscytująca aktywność rekreacyjna.

Jeśli nie wiesz, co robisz, będziesz miał dużo złych zdjęć. Nie obawiaj się, poniższe wskazówki pomogą Ci tego uniknąć.Twój obraz może być znacznie lepszy, jeśli zbliżysz się do obiektu. Podejście z bliska pozwala umieścić ramkę wokół obiektu, unikając jednocześnie uciążliwego tła. Dodatkową zaletą jest uchwycenie mimiki twarzy, która może dodać zupełnie nowy element do zdjęcia. Drobne szczegóły można przeoczyć, jeśli obiekt jest daleko.Użyj ręcznego balansu bieli, aby urozmaicić swoje zdjęcia. Można pozwolić aparatowi dobrać odpowiedni balans bieli do danego środowiska, ale czasami aparat się pomyli i zdjęcie będzie wyglądało na wyblakłe. Korzystanie z ręcznego balansu bieli umożliwia również wykonywanie artystycznych zdjęć, na przykład w odcieniach sepii.Jeśli robisz zdjęcie krajobrazowe, spróbuj uchwycić ruch w ujęciu. Niezależnie od tego, czy jest to wiatr wiejący w drzewa, czy fala uderzająca o brzeg, uchwycenie tego ruchu może dodać dodatkową warstwę głębi do zdjęcia. Jeśli zamierzasz uchwycić ruch, upewnij się, że masz prawidłowo ustawiony czas otwarcia migawki.Zachowaj ostrożność podczas pakowania aparatów i innego sprzętu fotograficznego przed wyjazdem. Zapakuj dodatkowe akcesoria i obiektywy, aby nie przegapić żadnych zdjęć podczas podróży z powodu złego planowania. Nie bierz więcej, niż potrzebujesz i zastanów się, co możesz zabrać w podróż.Gdy chcesz coś sfotografować, zawsze rozejrzyj się dookoła. Powiedz ser! Wskazówki dotyczące fotografii dla wszystkich poziomów umiejętności

Nawet jeśli jesteś bardzo zainteresowany przedmiotem, możesz znaleźć coś bardziej oryginalnego tuż za sobą.

Pomyśl o atmosferze lub efekcie, którego chcesz, a nie o przedmiocie, wokół którego zbudujesz swój obraz.Fotografia to sztuka! Stwórz iluzję. Aparat to narzędzie, dzięki któremu możesz pokazać świat tak, jak go widzisz lub chcesz, aby był. Dowiedz się, jak z niego korzystać. Możesz sprawić, by obiekt wydawał się wyższy lub mniejszy, albo ustawić go w określonej atmosferze, jeśli pracujesz nad kolorami i ekspozycją.Baw się cieniem swojego obiektu. Cień rzucany na zniekształconą powierzchnię przybiera ciekawe kształty. Możesz nawet sprawić, by oryginalny cień stał się tematem Twojego zdjęcia. Ustaw oświetlenie i tło, aby zmienić cienie i przyjąć kształt, z którym chcesz pracować.Fotografując ludzi, staraj się unikać sytuacji, w których ktoś, kogo znasz, stoi na uboczu i ogląda wykonywane zdjęcie. Prawie zawsze prowadzi to do poczucia samoświadomości, jeśli pacjent wie, że jest obserwowany. To z kolei doprowadzi do nienaturalnych, upozowanych obrazów, których nikt nie lubi.Świetną wskazówką fotograficzną, która może ci bardzo pomóc, jest unikanie flary obiektywu. Rozbłysk obiektywu zwykle występuje, gdy próbujesz fotografować w jasnym świetle. Prostym sposobem na uniknięcie flary obiektywu jest użycie osłony przeciwsłonecznej lub umieszczenie dłoni w taki sposób, aby ją zablokować.Świetną wskazówką fotograficzną, która naprawdę może ci pomóc, jest rozpoczęcie używania worków z piaskiem do obciążania sprzętu. Jeśli używasz dużych lamp studyjnych, zdecydowanie powinieneś je obciąć workami z piaskiem. To byłaby katastrofa, gdyby ten drogi sprzęt nagle spadł i pękł.Jak więc widać, fotografia nie jest tak skomplikowana, jak mogłoby się wydawać. Zajmuje się badaniem i ćwiczeniem robienia zdjęć, ale w końcu warto. Mając na uwadze powyższe wskazówki, powinieneś być mądrzejszy, jeśli chodzi o robienie świetnych zdjęć.

Similar Posts