Motoryzacja

Czy wynajem naczep do ciągników siodłowych jest opłacalny?

Firmy transportowe wykorzystują różnego rodzaju pojazdy dostawcze oraz ciężarowe, które można wykorzystać do przewozu różnego rodzaju ładunków.

Oczywiście na krótkich trasach, w przypadku przykładowo zaopatrzenia gastronomii czy też sklepów spożywczych, można wykorzystać mniejszej wielkości pojazdy dostawcze. Jednak na dłuższych trasach najczęściej stosowane będą samochody ciężarowe, będzie to ciągnik siodłowy z naczepą. W zależności od rodzaju przewożonego towaru należy wybrać odpowiednią naczepę, można przewozić towar na paletach, materiały sypkie czy też płynne.

Czy wynajem naczep do ciągników siodłowych jest opłacalny?

Wynajem specjalistycznych naczep do ciągników siodłowych

Warto zwrócić uwagę na duże zróżnicowanie, mogą być to naczepy firankowe, które będziemy ładowali z boku, dodatkowo będą też naczepy zamknięte, które są ładowane z tyłu. Oczywiście możemy znaleźć bardzo wiele różnych specjalistycznych naczep, przykładowo do przewożenia materiałów niebezpiecznych. Będą to także wywrotki, naczepy niskopodwoziowe do przewozu ciężkich maszyn rolniczych czy też budowlanych. Wykorzystuje się również chłodnie, w tym przypadku często posłużą one do przewozu produktów spożywczych lub też materiałów chemicznych.

Wiele firm realizujących transporty korzysta z wynajmu krótkoterminowego. W przypadku kiedy nie posiada odpowiedniej naczepy czy też odpowiednie ilości ciągników siodłowych, wynajem z pewnością będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. W tym przypadku możemy wynająć ciągnik siodłowy gotowy do jazdy, będzie on posiadał aktualny przegląd, ubezpieczenie. Z pewnością będzie to duża zaleta, jeżeli potrzebujemy określonego ciągnika z naczepą do przewozów sezonowych, lub też kiedy przewozimy nietypowy materiał, który wymaga wykorzystania odpowiedniego sprzętu.

Dużym powodzeniem cieszy się wynajem chłodni, często firmy transportowe zdobywają zlecenia na przewóz materiałów łatwo psujących się, artykułów spożywczych, jednak nie posiadają chłodni. Wówczas mogą wynająć ciągnik siodłowy wraz z naczepą, na której znajduje się chłodnia wyposażona w odpowiedni agregat. W tym przypadku oczywiście koszty wynajmu odliczamy od podatku, dzięki temu wynajem może okazać się dość opłacalny.

Similar Posts