Motoryzacja

Czym się kierować wybierając ciągnik siodłowy

Ciągniki siodłowe mają wiele zalet, a należą do nich między innymi wysoka zwrotność, pełne wykorzystanie mocy produkcyjnych, wszechstronność użycia w transporcie, możliwość wykorzystania kilku przyczep, a także prosta wymiana przyczep platformowych.

Po dostarczeniu ładunku nie trzeba czekać na rozładunek naczepy. Szybka gotowość do nowego przejazdu zwiększa efektywność transportu komercyjnego.

Czym się kierować wybierając ciągnik siodłowy

Na giełdach samochodowych możesz kupić ciągnik siodłowy Renault

Ciągniki siodłowe charakteryzują się wydajnością i trwałością, a te pozytywne cechy rekompensują wysoką cenę tego typu pojazdów. Jeśli potrzebujesz ciągnika, który będziesz wykorzystywał do różnych celów, ale nie na co dzień, lepiej kupić używany ciągnik w dobrym stanie technicznym, który jest w stanie wytrzymać jeszcze wiele lat eksploatacji. Z reguły konstrukcja nowoczesnych ciągników siodłowych wykorzystywanych w transporcie oparta jest na mocnej ramie wykonanej ze stali chromowo-molibdenowej z dożywotnią gwarancją. W większości modeli stosowane są wolnoobrotowe diesle o pojemności silnika od 11 do 14 litrów i mocy do 500 KM. Przy starannej eksploatacji i regularnej konserwacji takie systemy zasilania mogą wytrzymać przebieg ponad 2 milionów kilometrów.

Najlepsze marki ciągników siodłowych na rynku europejskim to między innymi MAN, Scania, DAF, Renault modele Magnum i Premium, Iveco seria Eurotech, Eurostar, Stralis) oraz Mercedes-Benz. Oprócz tych marek znawcy polecają również ciągniki siodłowe wysokiej jakości od Volvo. Nowoczesne ciągniki siodłowe oferują komfortowy i przestronny projekt kabiny, wygodne ustawienia fotela kierowcy, niezależne zawieszenie przednie, napęd piasty koła zwiększający ładowność, czy automatyczną skrzynię biegów. Poza tym w wielu modelach zastosowano regulowane zawieszenie pneumatyczne.

Jeśli interesuje cię ciągnik siodłowy Renault – gielda.grupadbk.com to miejsce, gdzie zakupisz różne modele samochodów ciężarowych. Jeśli chodzi o warianty kabin, maksymalna liczba koi do spania jest rozsądna, jeśli są osoby towarzyszące. Ciągniki siodłowe z takimi kabinami nadają się również do przewozów międzynarodowych, gdzie szczególną uwagę zwraca się na kondycję kierowców i istnieje konieczność zmiany godzin pracy i snu.

Similar Posts