Blog

Jak budować masę mięśniową?

Zbudowanie masy mięśniowej to z pewnością wiele pracy i wyrzeczeń, w tym przypadku chodzi o właściwe dobranie ćwiczeń oraz odpowiednią dietę.

Z pewnością należy ułożyć odpowiedni plan treningowy, powinien być on dostosowany do indywidualnych możliwości każdego z nas. Potrzebna będzie także odpowiednia dieta. W czasie ćwiczeń będziemy spalali duże ilości kalorii, dodatkowo także będziemy potrzebowali składników które wpływają na budowę mięśni, dlatego też należy odpowiednio wybrać składniki naszej diety które powinny uwzględniać przykładowo dużą ilość białka oraz odpowiednie węglowodany.

Jak budować masę mięśniową?

Minerały i witaminy w budowie masy mięśniowej

Naturalnie należy zadbać o odpowiednią ilość minerałów, które są składnikami odżywczymi dla mięśni, mogą być to wapń, sód, potas oraz magnez. Oczywiście zawarte są w różnych produktach żywnościowych, znajdziemy jest w świeżych warzywach, owocach czy też orzechach. Naturalnie możemy je uzupełniać także za pomocą wody mineralnej. Dodatkowo także odpowiednie nawodnienie będzie bardzo istotne podczas ćwiczeń kiedy będziemy tracić duże ilości wody.

W diecie ważne są także witaminy, w przypadku budowy mięśni bardzo istotna jest witamina D która wspomaga także kości, pozwala na odpowiednie wchłanianie wapnia z naszych jelit. Uzyskujemy ją będąc wystawionymi na światło słoneczne, dlatego też w okresie jesiennym oraz zimowym warto uzupełniać niedobór witaminy D. Znajdziemy ją w jajach, mleku, tłustych rybach takich jak łosoś czy też węgorz. Z pewnością ryby mogą dostarczyć nam także niezbędnych tłuszczy omega-3, dzięki czemu nasza dieta będzie bardzo wydajna, będzie bardzo pozytywnie wpływała na budowę masy mięśniowej. Oczywiście możemy skorzystać także z różnych odżywek, suplementów które dodatkowo wpływają pozytywnie na dostarczanie wszystkich niezbędnych składników odżywczych do naszego organizmu.

Jeżeli zastanawiamy się co na mase mięśniową będzie najlepsze z pewnością warto zwrócić uwagę na odżywki które zawierają duże ilości białka, jak wiadomo jest ono ważnym budulcem naszych mięśni, dodatkowo także powinniśmy zadbać o odpowiednią energię w postaci węglowodanów. Mogą one pochodzić przykładowo z pieczywa pełnoziarnistego lub też ciemnego.

Similar Posts