Zdrowie

Rodzaje aparatów na zęby

Leczenie krzywego zgryzu oraz krzywizny zębów jest w dzisiejszych czasach możliwe dzięki stosowaniu różnorodnych technologii charakteryzujących się wysokim poziomem skuteczności oraz nowoczesności.

Dzięki wymiennym oraz stałym aparatom ortodontycznym, które są odpowiednio dopasowane do konkretnego układu zębów pacjenta oraz na bieżąco regulowane, można bez większych problemów wpłynąć na ułożenie się zębów bez konieczności stosowania zabiegów chirurgicznych, itp. Wystarczy tylko odpowiedni rodzaj aparatu.

Rodzaje aparatów na zęby

Najpopularniejsze typy aparatów

Bardzo dużą popularnością cieszą się stałe aparaty ortodontyczne. Jak sama nazwa wskazuje nie można ich swobodnie zdejmować, ale istnieje możliwość skorzystania z ceramicznej wersji takiego rozwiązania, dzięki czemu będzie ono mało widoczne na zębach. Ostatnimi czasy na rynek wprowadzane są aparaty samoligaturujące wykorzystujące technologię niskiego tarcia co z kolei przekłada się na wysoki poziom komfortu pacjenta i rzadszą konieczność przeprowadzania wizyt kontrolnych.

Alternatywą dla aparatów stałych są aparaty ruchome oraz nakładki wykonane z przezroczystych materiałów. Dzięki temu można je swobodnie wkładać i wyjmować w odpowiednich sytuacjach. Oczywiście istnieją też bardziej zaawansowane rozwiązania mające na celu korygowanie podniebienia czy też korektę zgryzu w przypadku wad o wysokim stopniu nasilenia. Warto więc udać się do dobrego gabinetu, w którym lekarz ortodonta zdiagnozuje problem i dopasuje odpowiednie rozwiązanie, a technicy przygotują stosowny aparat.

Duża popularność aparatów ortodontycznych wiąże się z ich wysoką skutecznością. Jeśli chodzi o cenę to rozwiązania takie charakteryzują się zróżnicowanymi kosztami. Aby dowiedzieć się więcej, warto wpisać w wyszukiwarce hasło aparat ortodontyczny cena wrocław. Umożliwi to znalezienie stron internetowych wrocławskich gabinetów, na których przedstawiona jest dokładnie ich oferta oraz cennik konkretnych usług i rozwiązań.

Similar Posts