Turystyka

Porady dotyczące fotografii od ekspertów, którzy wiedzą

Robienie zdjęcia jest tak proste, jak naciśnięcie przycisku, ale zrobienie pięknego zdjęcia to dzieło sztuki.

Możesz robić świetne zdjęcia prostym aparatem typu point-and-shoot lub kiepskie ujęcia najdroższym, najwyższej klasy aparatem. To nie aparat daje wspaniałe obrazy, to fotograf. Oto kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci robić świetne zdjęcia.Pobaw się z czasami otwarcia migawki, aby określić, które sprawdzają się najlepiej w danych sytuacjach. Fotografia daje możliwość przekształcenia serii pojedynczych chwil w większe, szersze ramy czasowe. Ogólnie rzecz biorąc, krótki czas otwarcia migawki najlepiej sprawdza się w przypadku zdjęć akcji, natomiast długi czas otwarcia migawki jest idealny do fotografowania martwej natury, krajobrazów i innych statycznych obrazów.Zadbaj o to, aby Twoje zdjęcia były stosunkowo proste. Dobry obraz powinien być prosty, łatwy do zinterpretowania i docenienia. Ważne jest, aby robić sensowne zdjęcia, ale w większości przypadków Twoje zdjęcia powiedzą więcej, jeśli skupisz się na szczególe, zamiast tworzyć złożoną kompozycję, która może nie uderzać tak bardzo.Aby uzyskać najlepsze i najczystsze zdjęcia, należy użyć statywu. Statyw pozwala ustabilizować aparat, dzięki czemu Twoje zdjęcia są lepiej ostre. Jest to szczególnie ważne w przypadku korzystania z obiektywu o dużym zbliżeniu lub fotografowania w nocy, ponieważ niewielkie zmiany pozycji aparatu spowodują duże rozmycie.Zrozum i przewiduj wpływ wiatru na zdjęcia, które robisz. Na przykład, jeśli planujesz fotografować kwiaty, unikaj dni, w których wiatr jest bardzo aktywny. Gdy kwiaty i rośliny są stabilne, będziesz mieć największą szansę na uzyskanie najwyższej jakości i rozdzielczości obrazu. W sytuacjach, w których nie masz wyboru, takich jak śluby, przygotuj plan awaryjny. Porady dotyczące fotografii od ekspertów, którzy wiedzą

Czy istnieją osłonięte obszary, na które wiatr będzie miał mniejszy wpływ?Kup zewnętrzną lampę błyskową z dyfuzorem zamiast wbudowanej lampy błyskowej.

Te wbudowane lampy błyskowe często sprawiają, że obraz wygląda bardzo surowo. Zewnętrzna lampa błyskowa nadaje zdjęciom bardziej naturalny wygląd i umożliwia ich edycję bez szumu, który powstaje podczas korzystania z innego rodzaju lampy błyskowej.Kluczem do robienia dobrych zdjęć jest zawsze pamiętać, że najważniejsze jest oświetlenie. Cały czas myśl o oświetleniu. Nie ma znaczenia, jakie jest źródło światła, ale jest to elementarna część każdej fotografii. Użyj słońca, latarni ulicznej, reflektora, a nawet ekranu komputera, aby uchwycić dowolne światło i zrobić świetne zdjęcie.Świetną wskazówką fotograficzną jest przechowywanie folderu z najlepszymi zdjęciami. Może to być świetny sposób, aby spojrzeć wstecz i zobaczyć najważniejsze momenty swojej pracy bez konieczności przekopywania się przez stosy zdjęć. Aktualizuj folder w miarę robienia coraz większej liczby zdjęć.Poznaj przysłony aparatu i dowiedz się, jak są używane. Przysłona zmienia ilość światła, która może przejść przez soczewkę, która rozszerza się i kurczy, aby umożliwić przejście tego światła. Im więcej światła przepuszcza się przez obiektyw, tym więcej obiektów na zdjęciu będzie ostrych. Im mniej światła dostanie się do środka, skupienie zmieni się na skupianie się tylko na obiektach na pierwszym planie.Nie polegaj tylko na lampie błyskowej aparatu podczas robienia zdjęć. To tylko gwarantuje wybuch przedniego oświetlenia. Bądź trochę bardziej kreatywny i spróbuj stworzyć miękkie oświetlenie. Pytasz, jak to zrobić z lampą błyskową? Możesz to zrobić, odbijając błysk od ściany lub sufitu.Teraz, gdy masz kilka pomocnych wskazówek, możesz zacząć robić więcej wspaniałych zdjęć. Mając tę ​​wiedzę i gotowość do łatwego dostosowania technik fotografowania i aparatu, możesz uzyskać niesamowite ujęcia z dowolnego aparatu, którego używasz.

Similar Posts