Blog

Jak sprawić, by Twój organiczny ogród rósł: porady i wskazówki

Nie musisz uprawiać ekologicznego ogrodu dokładnie tak, jak profesjonalista, aby w pełni się nim cieszyć.

Możesz uprawiać ogród na swój sposób, o ile opiera się na podstawach ogrodnictwa ekologicznego, które mogą faktycznie pomóc Twoim roślinom rosnąć. Spróbuj spojrzeć na poniższe wskazówki. Mogą udzielić ci bardziej pomocnych porad.Nie przesadzaj swoich produktów. Jeśli posadzisz więcej określonej odmiany, niż możesz użyć, przechowywać i rozdać, po prostu pójdzie na marne. Zaplanuj swój ogród tak, abyś miał wystarczająco dużo, bez sadzenia tak dużo, że twoje wysiłki po prostu zostaną wyrzucone lub zgniłe na winorośli.Aby zmaksymalizować korzyści płynące z kompostu, umieść go w swoim ogrodzie na około dwa tygodnie przed sadzeniem. Kompost faktycznie potrzebuje czasu, aby zintegrować się z glebą, a po połączeniu tych dwóch składników potrzebują czasu, aby się ustabilizować. Zaplanuj zebranie wystarczającej ilości kompostu do nawożenia ogrodu na kilka tygodni przed sadzeniem, aby wyprodukować zdrowsze i silniejsze rośliny.Wykorzystaj starą torbę golfową do noszenia w ogrodzie narzędzi, takich jak łopaty i grabie. Zaoszczędzisz dużo czasu i wysiłku (i będziesz miał wymówkę na nową torbę golfową!). Torba utrzyma je wszystkie razem, więc nie będzie też więcej zgubionych narzędzi. Wiele toreb golfowych ma nawet stojak, w tym przypadku nie musisz się martwić, że się przewróci i spowoduje wypadek.Nie pozwól, aby ogród pozostał bez wody. Wiele osób ma nierealistyczne oczekiwania co do codziennego podlewania ogrodu po pracy, ale życie staje na przeszkodzie i to koniec ogrodu. Zainstaluj system zraszania, aby zapewnić wystarczającą ilość wody w ogrodzie. Chociaż zwiększa to koszty ogrodu, wygoda jest warta swojej ceny.Kupując młode drzewa z gołymi korzeniami, utrzymuj bryłę korzeniową wilgotną, aż będziesz gotowy do sadzenia. Jeśli korzenie wyschną, drzewo osłabnie lub umrze. Powinieneś posadzić drzewo, gdy tylko przyniesiesz je do domu. Jak sprawić, by Twój organiczny ogród rósł: porady i wskazówki

Jeśli nie możesz, połóż drzewo na boku i przykryj korzenie wilgotnym mchem torfowym, a następnie przykryj korzenie plandeką.Nie zabijaj pająków w swoim ogrodzie.

Pająki polują na inne owady i mogą kontrolować niechciane owady. Są naturalnym źródłem zwalczania pospolitych szkodników ogrodowych. Kiedy zobaczysz pająka, zostaw go w spokoju, aby wykonał swoją pracę. Zmniejszy to zapotrzebowanie na środki owadobójcze w Twoim ogrodzie.Upewnij się, że podchodzisz realistycznie do swoich umiejętności ogrodniczych. Łatwo jest podekscytować się możliwościami, jakie oferuje Twój ogród. Jednak nie ma sensu kupować nasion, które nie będą się dobrze rozwijać w twoim klimacie. Sprawdź, jakie rośliny możesz z powodzeniem uprawiać i trzymaj się swojej listy podczas zakupów.Jeśli masz miejsce, rozważ umieszczenie podwyższonego łóżka w swoim ogrodzie. Podwyższone łoże zapobiega ubijaniu gleby przez ludzi wchodzących na glebę. Podwyższone grządki zapewniają również lepszy drenaż roślin, pozwalając korzeniom lepiej oddychać. Kolejną zaletą jest to, że możesz lepiej kontrolować jakość gleby w podniesionym łóżku.Jeśli uprawiasz ekologiczne ogrodnictwo, spróbuj użyć sody oczyszczonej, aby zapobiec tworzeniu się mączniaka prawdziwego na twoich roślinach. Wystarczy wymieszać jedną łyżkę sody oczyszczonej z pół łyżeczki łagodnego mydła w płynie i dodać do litra wody. Podczas wilgotnej lub wilgotnej pogody co tydzień spryskuj tą mieszanką rośliny podatne na mączniaka prawdziwego. Niewykorzystana mieszanka nie może być przechowywana i używana później.Jak widać, ogrodnictwo ekologiczne to coś więcej niż tylko profesjonalne ogrodnictwo ekologiczne. To naprawdę może być relaksujące hobby lub zajęcie, jeśli chcesz, aby było. Powinieneś czuć się trochę lepiej i być gotowym do rozpoczęcia uprawy lepszego ekologicznego ogrodu, wykorzystując swoją nowo zdobytą wiedzę na temat tego typu ogrodnictwa.

Similar Posts