Zdrowie

Wskazówki i porady dotyczące kontrolowania bezdechu sennego

Jeśli Ty lub ktoś, kogo kochasz, doświadczyłeś zaburzeń spowodowanych przez bezdech senny, prawdopodobnie jesteś zainteresowany odkryciem skutecznych metod leczenia.

Najlepszym sposobem na zidentyfikowanie sposobów złagodzenia problemów, jakie może powodować ten stan, jest uzyskanie głębokiego zrozumienia jego przyczyn. Przeglądając poniższe informacje, będziesz miał znacznie lepsze podstawy do rozpoczęcia walki z bezdechem sennym.Jeśli zdecydujesz się wypróbować maszynę CPAP, nie poddawaj się co najmniej przez kilka tygodni. Wielu pacjentów z bezdechem sennym rezygnuje, zanim naprawdę zdąży przyzwyczaić się do swojego urządzenia. Poczekaj, aż poczujesz się komfortowo ze spaniem podczas noszenia maski, a naprawdę powinieneś zauważyć różnicę.Spróbuj spać na boku. Jeśli zaśniesz na plecach, grawitacja może ułatwić językowi i/lub migdałkom powrót do gardła i zablokowanie tchawicy, powodując epizody bezdechu. Chociaż na początku może to być trudne, w miarę upływu czasu, spanie po twojej stronie stanie się drugą naturą.Nie pozwól, aby bezdech senny zrujnował twój związek. Jeśli Twój partner ma trudności ze snem obok Ciebie z powodu chrapania lub innych objawów związanych z bezdechem sennym, poinformuj o tym problemie. bądź wyrozumiały i rozważ spanie osobno lub skorzystanie z urządzenia CPAP, aby zmniejszyć chrapanie i inne objawy.Jeśli masz bezdech senny, nigdy nie bierz tabletek nasennych. Tabletki nasenne mogą zakłócać pracę mięśni gardła i dróg oddechowych. Tabletki nasenne mogą naprawdę zaszkodzić i zapobiec przedostawaniu się powietrza przez ciało, więc trzymaj się od nich z daleka, jak to tylko możliwe.Otyłość jest czasami główną przyczyną bezdechu sennego. Biznesy Online - Szereg ciekawych publikacji związanych z biznesem również w sieci.

Bezdech senny często występuje u pacjentów z nadwagą i większą szyją.

Utrata nadwagi może znacznie obniżyć ciśnienie, jakie wywiera na drogi oddechowe i pomaga w swobodnym przepływie powietrza, dzięki czemu możesz znacznie lepiej oddychać w nocy.Jeśli masz bezdech senny i używasz CPAP podczas snu w nocy, nie zaniedbuj filtrów. Łatwo o tym zapomnieć, ale musisz upewnić się, że Twoja maszyna działa z maksymalną wydajnością. Myj filtr wielokrotnego użytku co najmniej raz w tygodniu i wymieniaj biały filtr przeciwpyłkowy co najmniej raz w miesiącu.Palacze, którzy również cierpią na bezdech senny, muszą podjąć trudną decyzję. Badania pokazują, że palenie może pogorszyć problemy ze snem, takie jak chrapanie i bezdech, więc ci, którzy lubią się zapalić, muszą naprawdę zajrzeć w siebie i zdecydować, co jest ważniejsze, nikotyna lub wspaniały sen.Chociaż zdrowym rozsądkiem jest unikanie niektórych rzeczy przed snem, takich jak kofeina, wiele osób ładuje swoje talerze, a następnie kładzie się spać. To nie jest ogólnie zdrowe i może pogorszyć problemy ze snem, takie jak bezdech. Unikaj spożywania ciężkich posiłków przed pójściem spać, a będziesz lepiej spać.Unikaj wszystkiego, co może pogorszyć Twój bezdech senny, zwłaszcza na dużych wysokościach. Spanie na dużej wysokości czyli tzw. samoloty mogą w rzeczywistości pogorszyć twoje objawy, ponieważ zwiększa się utrata tlenu. Jeśli musisz podróżować, porozmawiaj ze swoim lekarzem o tym, jak możesz złagodzić objawy bezdechu sennego.Bezdech senny może siać spustoszenie w życiu chorych, a także członków ich rodzin. Każdy, kto widział, jak ukochana osoba radzi sobie ze skutkami tego schorzenia, z pewnością chciał dowiedzieć się więcej o możliwych metodach leczenia. Teraz, gdy wziąłeś sobie do serca idee zawarte w tym artykule, powinieneś być gotowy, aby raz na zawsze odnowić swoją krucjatę, aby pokonać bezdech senny.

Similar Posts