Blog

Wskazówki dotyczące wybielania zębów dla wspaniałego uśmiechu

Białe zęby są ważną częścią każdej jamy ustnej.

Posiadanie białych zębów to znak, że Twoje zęby są czyste, a usta zdrowe. Białe zęby dają nam promienny uśmiech, który ludzie uwielbiają oglądać. Porady zawarte w tym artykule pomogą Ci w wybielaniu zębów.Wymieszaj sodę oczyszczoną z niewielką ilością oczyszczonej wody i posmaruj miksturą zęby szczoteczką do zębów. Soda oczyszczona jest od dawna znana ze swojej zdolności do wybielania zębów, dlatego jest teraz dodawana do tak wielu past do zębów. Ta technika z pewnością wybieli Twój uśmiech.Należy pamiętać, że wybielanie zębów działa tylko w przypadku prawdziwych, naturalnych zębów. Nie będzie działać na koronach, licówkach, implantach ani wypełnieniach, które masz w ustach. Więc jeśli masz ich dużo, może nie opłacać się wybielanie zębów.Dieta z dużą ilością pełnowartościowych i surowych pokarmów jest świetna dla twoich zębów. Warzywa świetnie pomagają w czyszczeniu zębów. Nie zawierają również ostrych przetworzonych składników, które mogą przyklejać się do zębów i powodować niechcianą próchnicę i przebarwienia.Przed wynalezieniem fantazyjnych płynów do wybielania zębów i past do zębów, soda oczyszczona była świetną alternatywą. Nadal możesz używać sody oczyszczonej, aby skutecznie wybielić zęby. Wylej trochę sody oczyszczonej na szczoteczkę do zębów i zacznij myć zęby. Upewnij się, że nie połkniesz sody oczyszczonej i dokładnie wypłucz po zakończeniu. Efekty wybielania można łatwo zobaczyć w ciągu pierwszych kilku tygodni.Nadtlenek wodoru to kolejna alternatywa, której możesz użyć do mycia zębów. Nadtlenek utlenia zęby w kontakcie i może usuwać stany. Większość wody utlenionej, którą kupujesz w sklepach, jest już rozcieńczona, ale możesz ją dodatkowo rozcieńczyć, mieszając 2 łyżki wody na każdą łyżkę wody utlenionej. Wskazówki dotyczące wybielania zębów dla wspaniałego uśmiechu

Jeśli nie lubisz smaku nadtlenku, zastąp wodę płynem do płukania ust o słodkim smaku.Unikaj ciągłego podjadania w ciągu dnia.

Jeśli chcesz coś przekąsić, weź świeże owoce lub warzywa. Są dla ciebie bardzo dobre i spowodują znacznie mniej uszkodzeń zębów niż wiele innych rodzajów niezdrowego jedzenia. Po zakończeniu należy jeszcze poświęcić trochę czasu na spłukanie wodą.Wymieszaj sodę oczyszczoną z nadtlenkiem, aby uzyskać łatwą do zrobienia w domu pastę wybielającą zęby. Myj zęby tym przez 5 do 10 minut. Nie należy jednak wywierać zbyt dużego nacisku podczas szczotkowania zębów, w przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia dziąseł.Upewnij się, że regularnie myjesz zęby. Powinieneś myć zęby co najmniej dwa razy dziennie, raz rano i wieczorem. Co ważniejsze, powinieneś upewnić się, że szczotkujesz zęby prawidłowo. Pomoże to uniknąć gromadzenia się płytki nazębnej i pomoże utrzymać białe zęby.Naturalnym sposobem wybielania zębów jest spożywanie owoców i warzyw o włóknistej konsystencji. Tego typu pokarmy działają jak naturalny środek czyszczący, szorując zęby podczas ich spożywania. Świetnymi wyborami do włóknistych owoców i warzyw są jabłka, ogórki, marchewki i brokuły.Jeśli potrzebujesz bielszego, jaśniejszego uśmiechu, spróbuj pocierać zęby popiołem drzewnym! O dziwo, popiół drzewny zawiera zawartość, która pomoże wybielić zęby. Dodatkowo popiół drzewny jest szorstki, co pomaga zeskrobać nadmiar płytki nazębnej z powierzchni zębów.Podsumowując, ważną częścią każdej jamy ustnej są białe zęby. Posiadanie białych zębów może być oznaką, że Twoje usta są zdrowe, a zęby czyste. Bez białych zębów nie mielibyśmy naszych uroczych, promiennych uśmiechów. Stosując się do rad zawartych w tym artykule, możesz wybielić zęby i mieć piękny, promienny uśmiech.

Similar Posts