Handel

Mikrofibra jest idealnym materiałem na ściereczki do sprzątania

Kiedy myślisz o czyszczeniu, prawdopodobnie najpierw myślisz o mydle, wodzie i być może innych środkach czystości.

Jednak tradycyjne metody czyszczenia zmieniają się, a ludzie stają się coraz bardziej świadomi tego, jak metody czyszczenia wpływają na nas i na środowisko. Coraz więcej osób myśli ekologicznie i stara się zużywać mniej wody i środków czyszczących podczas porządkowania domu czy biura.

Mikrofibra jest idealnym materiałem na ściereczki do sprzątania

Skuteczna w czyszczeniu powierzchni ścierka z mikrofibry

Wiele produktów czyszczących zawiera substancje zapachowe i szkodliwe chemikalia, takie jak wybielacz i amoniak, które są drażniące i potencjalnie niebezpieczne po wchłonięciu przez skórę, oczy lub płuca. Chemiczne środki czyszczące mogą również mieć negatywny wpływ na środowisko. Substancje te wyparowują do powietrza, wchłaniają się do gleby i spływają do rzek, oceanów i jezior, gdzie z czasem gromadzą się i powodują zanieczyszczenie. Chemiczne środki czyszczące są również drogie i wymagają dużej ilości pracy fizycznej. Tak więc, podejmując wysiłki, aby nasze domy były czystsze, możemy narażać się na większe niebezpieczeństwo poprzez stosowanie wielu produktów czyszczących. Mając tę wiedzę, wiele osób szuka sposobu na skuteczne czyszczenie i usuwanie bakterii i zarazków bez narażania się na szkodliwe chemikalia, a przykładem mogą być ścierki z mikrofibry.

Ściereczki z mikrofibry to rozwiązanie czyszczące o wielu różnych zastosowaniach i licznych zaletach. Mikrofibra to włókno poliestrowo-nylonowe używane do produkcji tkaniny. Podczas produkcji producenci ścierek z mikrofibry stosują proces chemiczny, aby rozszczepić mikrowłókna i wytworzyć dodatni ładunek elektryczny. Powoduje to, że brud i zanieczyszczenia, które mają ładunek ujemny, są przyciągane do tkaniny i przyklejają się do niej. Ścierki z mikrofibry mogą być używane na mokro lub na sucho do czyszczenia powierzchni i nie wymagają żadnych innych środków chemicznych ani past, ponieważ usuwają kurz, brud i inne pozostałości.

Uważa się, że ścierka z mikrofibry jest cztery razy bardziej skuteczna niż tradycyjne środki czyszczące na bazie szkodliwej chemii. Ściereczki z mikrofibry pozwalają na czyszczenie bez wody i środków chemicznych. Nawet gdy używana jest woda, do oczyszczenia powierzchni potrzeba znacznie mniej. Mikrofibra eliminuje potrzebę czyszczenia chemikaliów, co może zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko.

Similar Posts