Blog

Czy warto zdecydować się na zabieg depilacji laserowej

Depilacja zbędnego owłosienia to sprawa indywidualna i każda osoba powinna wybrać taką metodę, jaka jest dla niej najbardziej odpowiednia i wygodna.

Golenie maszynką jednorazową lub golarką elektryczną jest łatwa i tania, niestety trzeba taki zabieg powtarzać niemal codziennie, aby cieszyć się gładką skórą. Depilacja woskiem jest bardzo skuteczna, ale wymaga dużo wysiłku i umiejętności. Najpierw należy ogrzać wosk, następnie dokładnie nałożyć go na skórę i zerwać w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Skóra pozostanie gładka przez około miesiąc. Po kilkukrotnym samodzielnym wykonaniu tego zabiegu na nogach czy ramionach można wykonać depilację woskiem w okolicach bikini i pach. Wadą tej metody jest to, że taki zabieg jest bolesny i powoduje podrażnienia oraz wrastanie włosków. Kremy do depilacji na bazie substancji chemicznych pozwalają pozbyć się włosów na kilka dni. Czy warto zdecydować się na zabieg depilacji laserowej

Krem rozpuszcza cząsteczki keratyny, z której składa się włos, dzięki czemu można je łatwo usunąć z powierzchni skóry.

Kwas znajduje się tylko na powierzchni skóry i nie dociera do nasady włosa, jednak nie należy trzymać kremu do depilacji dłużej niż czas podany na opakowaniu. Kremy do depilacji mogą nieprzyjemnie pachnieć, dodatkowo powodują podrażnienia i reakcje alergiczne. Depilacja laserowa, elektroliza i depilacja za pomocą impulsów światła IPL to jedne z kilku skutecznych metod na długotrwałą i bezbolesną redukcję nadmiernego czy niepożądanego owłosienia na ciele. Ale trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że żaden sposób na usunięcie włosków nie jest doskonały i bez przeciwwskazań, a natychmiastowe metody całkowitego i trwałego usuwania niepożądanych włosów po prostu nie istnieją. Każdy wybrany zabieg depilacji należy regularnie powtarzać, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty i trzeba wziąć to pod uwagę, wybierając laser do depilacji – Depilacja.pl. Jak wiadomo, światło lasera jest pochłaniane przez ciemny pigment włosów, powodując ich nagrzewanie i niszczenie mieszka, z którego wyrastają, a odbija się od jasnych powierzchni, w tym przypadku od skóry. Ta właśnie właściwość została wykorzystana do zabiegu depilacji laserowej.

Similar Posts