Biznes

Zbilansowana dieta dla psa

Prawidłowe odżywianie i zbilansowana dieta, jest nie tylko ważna w przypadku ludzi. Jest równie istotna w przypadku zwierząt i odgrywa bardzo istotną rolę w ich zdrowiu. Zdrowie psa, jest bezpośrednio powiązane z jego jedzeniem, wpływa na samopoczucie, witalność i długość jego życia.

Jedzenie, które jest nieodpowiednio dobrane dla naszego pupila, może negatywnie wpływać na jego samopoczucie i powodować różne schorzenia, takie jak nadwaga, cukrzyca, problemy z sercem, stawami, nerkami. Jeżeli masz wątpliwości w kwestii odpowiedniej diety swojego czworonoga, warto poradzić się specjalistów takich jak Klinika Weterynaryjna Toruń. Nie ma bowiem jednego, uniwersalnego sposobu żywienia dla wszystkich psów, które przecież różnią się między sobą rozmiarem, wiekiem, stanem zdrowia, wagą czy poziomem aktywności fizycznej. Ważne jest również, jakie właściciel ma możliwości, na ile jest na przykład w stanie sam przygotowywać posiłki dla psa, na jakie produkty jest sobie w stanie pozwolić.

To co jest pewne, to fakt, że nie należy zbyt często zmieniać pokarmu – to obciąża organizm i może powodować problemy z żołądkiem i trawieniem. Jeśli masz podejrzenia, że Twój pupil cierpi na problemy trawienne, koniecznie udaj się do sprawdzonego weterynarza, może zlecić on bardziej kompleksowe badania, takie jak endoskopia weterynaryjna Toruń. Bardzo ważne w odżywianiu Twojego pupila, jest dostarczanie mu odpowiednich wartości odżywczych, takich jak białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy i mikroelementy. To one dostarczają energii i dbają o prawidłowe funkcje życiowe. Ich niedobór może prowadzić do występowania różnego rodzaju chorób.

Jeżeli Twój piesek, głównie odżywia się gotowymi karmami, wybieraj te, które mają wysoką zawartość mięsa w karmie, zawierają oleje roślinne i rybie, mają w składzie warzywa i owoce, a także prebiotyki FOS i MOS. Unikaj natomiast tych, które w składzie mają zboże, soję oraz sztuczne barwniki i konserwanty. Pamiętaj również, że tanie karmy to tylko pozorna oszczędność, na zdrowiu ani swoim, ani swoich pupili nie możemy oszczędzać.

Similar Posts