Biznes Blog Dom Nieruchomości

Koszt ocieplenia pianką

Wiele osób zastanawia się czy będzie im się opłacało ocieplenie poddasza, a nawet ścian pianką PUR. Cena za usługę zależna będzie od tego, jaka jest wielkość powierzchni dachu czy ścian.

Firmie bardziej opłacają się większe powierzchnie, bo mają dla siebie większy zysk. Wtedy w przeliczeniu na metry kwadratowe zapłacimy mniej niż w przypadku małego dachu. Istotne będzie również to, jaką grubą izolację chcemy wybrać. Może to wynikać z zaleceń projektu albo osoby, która we własnym zakresie zamawia ocieplanie. Jeśli dach jest dość skomplikowany, pozaginany to wtedy cena będzie o wiele wyższa niż w przypadku dachu prostego. Istotna jest również jego wysokość oraz dostępność do miejsc, które mają być ocieplone. Jeśli będziemy dobrze szukać to znajdziemy oferty promocyjne i właśnie, dlatego trzeba być z tym tematem na bieżąco. Skoro można zaoszczędzić pieniądze to trzeba sprawdzić, co konkretna firma dla nas przygotowała. Im mamy większą powierzchnia do ocieplenia tym te zyski mogą być większe, dlatego ma to dla nas bardzo duże znaczenie i trzeba to sprawdzać.


Wykonanie ocieplenia dachu

Wszystko zaczyna się od tego, że firma wysyła pracownika, który za darom będzie w stanie wykonać wszystkie pomiary. Jeśli wiadomo, jaka ma być grubość i jaka ma być ilość metrów to pracowni poda cenę całej usługi. Cena zależną będzie również od tego gdzie mieszkamy. Jeśli firma musi dojechać kilkaset kilometrów to będzie nas to więcej kosztował. Zanim kogokolwiek wybierzemy wszystko można sprawdzić. wycena jest darmowa, a zatem jeśli nie będziemy chcieli z firmą współpracować to trudno. To nasza decyzja i nie każdy będzie nam odpowiadał. Dla nas nie jest ważna cena, ale to jak dobrze będzie wykonane ocieplenie poddasza. To ma być profesjonalne ocieplenie poddasza pianką, które będzie służyło nam latami. trzeba, zatem sprawdzać doświadczenie firmy i wykonane wcześniej projekty. wtedy dowiemy się czy u nas taka firma może zajmować się ociepleniem poddasza pianką PUR czy szukamy kogoś innego?

Similar Posts