Dom

Czy schody drewniane są lepsze od betonowych

Schody umożliwiają przechodzenie z jednego piętra na drugie w domu czy budynku komercyjnym i zapewniają swobodny ruch pieszy przez cały rok.

Z tego powodu może być konieczne uwzględnienie klatki schodowej w planach przebudowy, aby utrzymać je w idealnym, bezpiecznym stanie. Możesz zdecydować się na schody betonowe lub drewniane, ale możesz zastanawiać się, który materiał jest odpowiedni do konkretnych schodów i potrzeb rodziny. Drewno zapewnia lżejsze schody niż beton, co jest ważne, gdy potrzebujesz wysokich, szerokich lub krętych schodów w domu.

Beton zbytnio obciąży podłogę, a także będzie wymagał dodatkowych podpór do zastosowania na wewnętrznych schodach. Z kolei drewno stworzy lepsze i lżejsze schody, które nie będą nadmiernie obciążać konstrukcji podłogi.

Słoje drewna nadają domowi wyjątkową atmosferę dzięki unikalnemu wzorowi przebiegającemu przez każdy element schodów. Ziarnistość i struktura różnią się drastycznie w zależności od rodzaju drewna, wystarczy wybrać gatunek drewna, który najlepiej odpowiada Twoim preferencjom. Oczywiście zawsze należy wybierać trwałe drewno odporne na zniszczenie czy zarysowania. Beton nie oferuje tego samego rodzaju atmosfery w pomieszczeniu, co drewno. Masz do dyspozycji szeroki asortyment wykończeń drewnianych, jeśli chodzi o schody nowoczesne. Bejce do drewna dostępne są w kolorach od jasnego, czerwieni aż po heban lub prawie czarny. Jeśli chcesz, aby struktura drewna całkowicie przebijała przez materiał wykończeniowy, możesz wybrać jaśniejsze bejce, ponieważ i tak są one wystarczająco ciemne, aby ukryć część wzoru słojów drewna. Beton występuje również w różnych kolorach, ale wygląd betonu nie jest tak naturalny i estetyczny, jak wygląd drewna, i dlatego większość ludzi woli drewno jako materiał do wewnętrznych schodów. Zastanów się nad zaletami, rozmiarem, wysokością i lokalizacją konkretnego stylu drewnianych klatek schodowych, aby dowiedzieć się, czy rzeczywiście drewno jest najlepszym materiałem pasującym do twoich potrzeb.

Similar Posts