Biznes

Podejmuj najlepsze decyzje za swoje pieniądze

Trudno zwrócić uwagę na finanse osobiste, jeśli myślisz, że zaoszczędzenie części pieniędzy pozbawi Cię czegoś, czego naprawdę pragniesz.

W przeciwieństwie do innych wskazówek dotyczących finansów osobistych, poniżej przedstawiono bezbolesne sposoby na zaoszczędzenie trochę więcej pieniędzy bez poczucia, że ​​musisz się pozbawić, aby zaoszczędzić.Poznaj swoje cele i ograniczenia finansowe i pamiętaj o nich. Musisz być świadomy tego, co możesz, a czego nie możesz robić na rynku. Jeśli nie będziesz mieć tej świadomości, możesz popełnić szkodliwy błąd w swoich finansach, co z kolei może bezpośrednio wpłynąć na Twoje cele finansowe.Spróbuj negocjować z agentami windykacyjnymi, gdy proszą o pieniądze. Twój dług został prawdopodobnie kupiony za niewielką kwotę. Nawet jeśli zapłacisz tylko 50% salda, zarobią pieniądze. Wykorzystaj to na swoją korzyść, spłacając stare długi.Zwróć szczególną uwagę na szczegóły, jeśli finansujesz swój samochód. Większość firm finansowych wymaga wykupienia pełnego ubezpieczenia lub mają prawo do odzyskania pojazdu. Nie wpadnij w pułapkę, zaciągając się odpowiedzialnością tylko wtedy, gdy Twoja firma finansowa wymaga więcej. Musisz im podać swoje dane ubezpieczenia, aby się o tym dowiedzieli.Stwórz budżet – i trzymaj się go. Zanotuj swoje nawyki związane z wydawaniem pieniędzy w ciągu miesiąca. Śledź, gdzie idzie każdy grosz, aby dowiedzieć się, gdzie trzeba cofnąć. Podejmuj najlepsze decyzje za swoje pieniądze

Po ustaleniu budżetu na miesiąc, jeśli okaże się, że wydajesz mniej niż planowano, wykorzystaj dodatkowe pieniądze na spłatę zadłużenia.Jeśli musisz uzyskać kartę kredytową, aby zarządzać swoimi finansami, wypróbuj kartę nagród bez opłat.

Chociaż karty kredytowe mogą z łatwością wyrządzić więcej szkód niż przynieść pożytku, karta nagród przynajmniej da ci coś z powrotem za pieniądze, które na nią wydasz. Nie daj się jednak skusić, aby zawyżyć pieniądze, aby zdobyć te nagrody.Jeśli lubisz bankowość internetową, zasubskrybuj usługi alertów oferowane przez Twój bank. Wiele banków powiadamia Cię o zmianach na Twoim koncie, często za pośrednictwem wiadomości tekstowych lub e-mail. Zarejestruj się, aby otrzymywać zarówno ostrzeżenia o niskim saldzie, aby zapobiec debetom, jak i nietypowe ostrzeżenia o wypłacie, aby złapać oszustwa w ciągu kilku minut.Możesz porozmawiać z przyjacielem lub członkiem rodziny, który obecnie pracuje lub miał w przeszłości pozycję finansową, aby mogli nauczyć Cię, jak zarządzać swoimi finansami na podstawie swoich osobistych doświadczeń. Kiedy nie jest się spokrewnionym z kimś z takim doświadczeniem, przyjaciele i rodzina, którzy po prostu dobrze radzą sobie z pieniędzmi, również są cennymi zasobami.Duże martwe drzewo, które chcesz ściąć, może zostać zamienione na dodatkowe sto lub więcej dolarów, w zależności od wielkości ścinanego drzewa. Przekształcenie drzewa w drewno na opał, które następnie można by sprzedać za indywidualną cenę lub cenę pakietu, przyniosłoby dochód dla twoich osobistych finansów.Chodzenie do sklepów, które niedługo zbankrutują lub zostaną przekształcone w inny sklep, często może prowadzić do produktów, które można kupić po znacznie obniżonej cenie. Zdobywanie przedmiotów, których potrzebujesz lub które możesz odsprzedać po wyższej cenie, może przynieść korzyści Twoim finansom osobistym.Powyższe wskazówki ilustrują wiele małych sposobów, w jakie każdy z nas może zaoszczędzić pieniądze, nie sprawiając, że czujemy się pozbawieni. Wiele razy ludzie nie trzymają się rzeczy, które sprawiają, że czują się pozbawieni, więc te wskazówki powinny pomóc ludziom zaoszczędzić na dłuższą metę, a nie tylko zaoszczędzić trochę pieniędzy w chwilach kryzysowych.

Similar Posts