Biznes

Deski postarzane ręcznie – najważniejsze informacje

Istnieje wiele różnych materiałów drewnianych wykorzystywanych do tworzenia podłóg oraz wykonywania różnorodnych prac remontowych, wykończeniowych, a także budowlanych.

Do ich grona z pewnością należy zaliczyć deski pozyskiwane z różnych gatunków drewna krajowego oraz egzotycznego. Istnieje wiele metod obróbki pozwalających na uzyskanie ciekawych efektów estetycznych. Jedną z nich jest ręczne postarzanie desek. Dzięki temu zyskują one charakteru i doskonale komponują się z wnętrzami utrzymywanymi w różnych stylizacjach.

Deski postarzane ręcznie – najważniejsze informacje

Co warto wiedzieć o deskach postarzanych ręcznie?

Postarzanie desek to proces ręcznej obróbki drewna, którego celem jest „wybranie” części usłojenia o największej miękkości. Takie elementy są umyślnie przerywane i uszkadzane ze względu na możliwość pozyskania nieregularnej, oryginalnej i niepowtarzalnej powierzchni. Tworzenie efektu starej podłogi wiąże się z takimi procesami, w ramach których tworzone są wgłębienia oraz niedoskonałości różnego rodzaju. Wielu ludzi ceni sobie deski postarzane ze względu na ich unikalny, niepowtarzalny charakter.

Aby uzyskać ciekawe kolory, deski są jeszcze bardziej modyfikowane (w procesach wędzenia, ługowania, koloryzacji czy też obróbki termicznej). Warto dodać, że drewno takie jest również odpowiednio zabezpieczane poprzez otwieranie porów, stosowanie odpowiednich olejów, szczotkowanie, nagrzewanie i polerowanie. Końcową fazą przygotowania jest użycie specjalnego oleju wykańczającego. Decydując się na takie deski, można w znacznym stopniu poprawić estetykę wnętrza oraz zadbać o posiadanie atrakcyjnej podłogi spełniającej istotne wymagania użytkowników.

Dobrą wiadomością jest fakt, że wiele firm na terenie naszego kraju stosuje wspomniane wyżej metody, aby stworzyć wysokiej jakości parkiet lódź. Warto przejrzeć lokalne ogłoszenia oraz strony internetowe, aby znaleźć ciekawe oferty, które obejmują materiały postarzane wykorzystywane do tworzenia podłóg. Znalezienie najlepszych wykonawców nie powinno stanowić dużego problemu.

Similar Posts